Serdecznie gratulujemy nabywcy obrazu Justyny Boruckiej, pt. „Odrodzenie”, wystawionego w ramach charytatywnej Aukcji
Podczas Aukcji 13 czerwca 2021 przeprowadziliśmy szczególną licytację charytatywną dla Domu Ronalda McDonalda. Pod młotek trafił pejzaż pędzla Justyny Boruckiej, pt. „Odrodzenie”, osiągając cenę 19 000 zł. Serdecznie gratulujemy nabywcy!
Cały dochód ze sprzedaży tego obrazu zostanie przekazany na konto Fundacji Ronalda McDonalda, która tworzy Dom – schronienie dla rodzin małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego WUM. Dom Ronalda McDonalda oddany został do użytkowania na początku maja. Stanowi spokojną przystań dla 25 rodzin, których dzieci będą przybywać na oddziałach onkologii, transplantologii lub neonatologii. Roczny koszt utrzymania jednego pokoju w Domu, aby rodzice mogli mieszkać w nim bezpłatnie, to około 65 000 zł.
Justyna Borucka
Odrodzenie, 2018 – 2021
technika własna, płótno
100,5 x 100,5 cm
„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda, należącej do sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities, która wspiera szpitale w 65 krajach na świecie. W Polsce w centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje całą Polskę, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.
Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin długo leczonych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Unikalny obiekt, zbudowany i prowadzony ze środków Fundacji, zlokalizowany jest na terenie kampusu przy ul. Księcia Trojdena, w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Doświadczenie, jakie mamy z działającego już 5 lat podobnego Domu w Krakowie, potwierdza olbrzymie zapotrzebowanie na naszą pracę. Najdłuższe pobyty w Domu potrafią trwać ponad 300 dni – mówi Katarzyna Nowakowska, Prezes i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. – Często długie cykle leczenia na onkologii wymuszają konieczność wielokrotnych powrotów dziecka do szpitala, a jego najbliższych do naszego Domu. 25, 30 powrotów jednej rodziny – łatwo o tym napisać, bardzo trudno sobie wyobrazić. Mali pacjenci onkologii, transplantologii, neonatologii, dzieci z wypadków, które muszę natychmiast dostać pomoc – ile rodzin, tyle scenariuszy. Zespół Fundacji dba o emocje, komfort, poczucie bezpieczeństwa rodziny chorego dziecka. Robimy, dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy wszystko, żeby to był prawdziwy Dom poza domem. Ars longa vita brevis – dziękujemy wszystkim, którzy zarejestrują się i wezmą udział w licytacji.
Informacje o aukcji, obiekcie:
tel.: +48 530 775 922, +48 501 367 324
katarzyna.jedynak@agraart.pl
agra@agraart.pl